اهمیت امنیت سایبری برای کسب و کارها

اهمیت امنیت سایبری برای کسب و کارها

0
0
0
0
0
0

اهمیت امنیت سایبری در کسب و کارها هرگز نباید نادیده گرفته شود، زیرا، حملات سایبری با سرعت نگران کننده ای در سراسر جهان در حال رخ دادن هستند.

طبق آمار، هرچه کسب و کار بزرگ تر باشد، احتمال تجربه ی حمله بیشتر خواهد شد. با این حال، مطمئناً این امر مانع از ریسک و خطر مورد حمله قرار گرفتن کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​نمی شود. هیچ کسب و کاری آنلاینی در برابر حمله سایبری مصون نیست و پیامدهای مالی، فنی و قانونی حمله به هر کسب و کاری می تواند کاملاً ویران کننده باشد.

در چند دهه گذشته، فناوری جز لاینفک محیط کار شده است. ما اکنون در دنیایی پیشرفته تر از نظر فناوری زندگی می کنیم که اگرچه سودمند است، ما را در معرض خطر جرایم سایبری قرار می دهد. در ایالات متحده آمریکا، از سال ۲۰۱۶ روزانه بیش از ۴۰۰۰ حملات باج افزاری رخ داده است، یعنی از سال ۲۰۱۵، ۳۰۰ درصد افزایش داشته است. همین طور، تقریباً ۱۳۰،۰۰۰ مورد از کسب و کارهای انگلیس در سال ۲۰۱۸ به نوعی مورد حمله سایبری قرار گرفتند.

اقداماتی که هر کسب و کاری در حوزه امنیت باید انجام دهد:

فناوری

هر کسب و کار آنلاینی نیاز به سرمایه گذاری در اقدامات امنیت سایبری پیشرفته از جمله فایروال ها، اتصالات رمزگذاری شده، پیشگیری از نشت اطلاعات و محافظت در مقابل باج افزار دارد. برای جلوگیری از ارسال ایمیل های فیشینگ و نامعتبر به کارمندان، جلوگیری از رایانامه نگاری متقلبانه و اسکن ایمیل های ورودی / خروجی، باید فیلترهای قوی اسپم لحاظ شوند. همچنین برای کمک به امنیت اندپوینت ها، باید از نرم افزار ضد ویروس استفاده شده و مرتباً به روز شود.

پشتیبان گیری اطلاعات

داده های شما باید به طور مرتب پشتیبان گیری شوند. در صورت عدم موفقیت سیستم یا گروگان گرفته شدن سیستم شما توسط هکر، این قدم ساده خطر از دست دادن هر اطلاعاتی را کاهش می دهد. پرونده های محرمانه و حساس شرکت باید در یک دستگاه ذخیره سازی از راه دور و بدون اتصال (مانند پشتیبان گیری آفلاین) پشتیبان گیری شوند.

آگاهی، آمادگی و سرمایه گذاری

این تصور که انتظار داشته باشیم یک واحد فناوری اطلاعات، تمام خطرات امنیتی IT را کاهش دهد، درست نیست. کل تیم شما باید آموزش ببینند تا آگاهی خود را نسبت به تهدیدهای خاص (از جمله فیشینگ و فیشینگ هدفدار) افزایش دهند و احتمال اینکه قربانی حملات مهندسی اجتماعی شوند را کاهش دهند.

کلمات عبور

یکی از بزرگترین تهدیدات امنیت سایبری که بر کسب و کارها در سراسر جهان تأثیر می گذارد، پسوردهای ضعیف است. برخی از ویژگی های معمول پسوردهای ضعیف، شامل طول کوتاه، علائم / اعداد بدیهی و عبارات عبور ساده است. تعیین رمزهای عبور قوی تر راهی آسان برای اجرای اقدامات امنیتی قوی تر در کسب و کار شما است.

طرح رسیدگی و پاسخ به رخداد امنیتی رایانه ای

طرح پاسخ به رخداد امنیتی رایانه ای جزء اصلی یک برنامه حکمرانی داده است که می تواند به کاهش هزینه نقض اطلاعات کمک کند. این طرح باید شامل موارد زیر باشد:

  • شناسایی آخرین نسخه پشتیبان پاک شده و ذخیره مجدد آن
  • پروتکل ارتباطات با اجرای قانون
  • روش ها و فرآیندهای جداسازی برای کامپیوتر آلوده
  • روش های جداسازی دستگاه های آلوده نشده

آیا شما در حال اجرای یکی از اقدامات فوق هستید؟

هنگامی که کسب و کارها از پیامدها آگاهی دارند و از امکانات و تجهیزات لازم برخوردار هستند، بهتر می توانند با تهدیدی که در یک اتفاق ناگوار رخ می دهد، رو به رو شوند.

فرقی نمی کند شرکت شما یک شرکت چند ملیتی باشد، یک شرکت متوسط ​​و یا یک کسب و کار محلی، در هر صورت شما هرگز نمی توانید برای یک نقض امنیت سایبری بالقوه کامل آماده باشید.

طراحی شده توسط واحد طراحی و توسعه وب ایده .لطفا به جای کپی برداری ! دانلود کنید